Registrace
 
 
 
 

Eight & Bob - EGYPT 100 ml

Eight & Bob - EGYPT 100 ml
 

Eight & Bob EGYPT 100 ml - Dřevitě kořenitá niché toaletní voda unisex (Eau de toilette).

Cena s DPH 3 990 Kč
Skladem 8 ks

Zítra u Vás nebo na pobočce

množství 
 
 
Kategorie: UNISEX parfémy
Kód: 902
Záruka:
Výrobce: Eight & Bob
 
 

Složení

Hlava: levandule, mech, citrón

Srdce: kardamom, muškátový oříšek

Základ: santalové dřevo, kůže, pačuli


Popis Vůně

Je jednou z nejexkluzivnějších vůní, vytvořených Albertem Fouquetem. V roce 1935 se Albert rozhodl splnit slib a navštívit Ahmeda, svého kamaráda z dětství a zároveň si splnit své sny. Byl fascinován starověkou egyptskou kulturou a během návštěvy svého přítele v Egyptě si tak mohl užít i dlouhé výlety k velkým pyramidám v Gíze, k chrámům v Luxoru stejně jako v chrámu královny Hatšepsut.

Pro Alberta Fouqueta byla tato návštěva zároveň příležitostí jet navštívit samotnou kolébku parfémů. Chtěl prozkoumat esence, používané pro jejich výrobu po tisíciletí. Také byl zvědavý zjistit, co se nacházelo v těch pozoruhodných aromatických nádobách, nabízených bohům k ochraně faraónů, nebo ve vůních, užívaných k uspokojení ctěné královny Kleopatry.

Tato báječná návštěva byla obohacující od chvíle, kdy Albert prošel vchodem, vedoucím k Ahmedovu domu. Impozantní zahrada jeho vily obsahovala tucty Albertovi neznámých květin.

Albert byl přemožen novými pocity a když nebyl schopen prodloužit svou už tak dlouhou návštěvu, naplánoval si další o čtyři měsíce později s vyjádřením úmyslu najít jedinečný parfém.

Po několika týdnech intenzivní práce v Ahmedově vile Albert Fouquet po návratu na své panství v Paříži zvolil konečnou podobu vzorce nové vůně. Egypt se stala součástí jeho exkluzivní a privátní parfémové kolekce. Je pro nás nesmírným potěšením sdílet originalitu jednoho z nejlepších parfémů Alberta Fouqueta a zajistit, aby se dostal do rukou šťastlivců, jenž by mohli sdílet jeho životní styl.


Recenze

V první fázi je podobně jako Cap d´Antibes vystavěná na akordech fougere. Přivítá vás kombinací ostřejší levandule, osvěžující limetky a jemně štiplavého kardamomu, evokující vůni pánského holičství. Postupně však začíná mechově měknout, levandule v ní získá i lehoulinký ovocný nádech, aby se nakonec s pomocí muškátového oříšku a santalu proměnila v elegantní kořenitě-dřevitou vůni, doplněnou zemitostí pačuli a podtóny pánského semiše. Mohla by se líbit hlavně obdivovatelům Antico Caruso (Profumum Roma) s tím, že Egypt je bez pomerančového květu a mandlí, čímž mně osobně přijde mnohem ucelenější. A intenzitu a výdrž má naprosto srovnatelnou, přestože jde v tomhle případě pouze o toaletní vodu.