Registrace
 
 
 
 

Morph - Axum 100 ml

Morph - Axum 100 ml
Morph - Axum 100 ml
 
 

Morph Axum 100 ml - Orientální kořenitá parfémovaná voda unisex (Eau de parfum).

Cena s DPH 3 490 Kč
Skladem 1 ks

Zítra u Vás nebo na pobočce

množství 
 
 
Kategorie: UNISEX parfémy
Kód: 602
Záruka:
Výrobce: Morph
 
 

Příznaky vůně

Hlava: hřebíček, kadidlo, černý kmín

Srdce: kašmír, pačule obecná, šampaňské

Základ: pravá ambra, vanilka, bílé pižmo


Popis Vůně

Tak intezivní, tak skutečná, tak vzrušující.

Patrick vypadal jako chlapec, co má všechno: kouzlo, krása a charisma byly jen některé z jeho darů. Byl velmi bohatý, měl vždy práci svých snů: převzal rodinný podnik, renomovanou společnost, vyrábějící šampaňské.

Hodně cestoval, miloval objevování nových kultur, jídla a vůní z celého světa.

Patrick vyrost u svého dědecka a na své rodiče měl jen velmi málo vzpomínek. Jeho otec zemřel, když byl ještě velmi mladý a jeho matka se krátce poté vrátila do své rodné vlasti Axum a nechala Patricka samotného.

Šampaňské: jaká vášeň! Patrick ho miloval tak, že ho i nosil. Pár kapek Millésime ráno na zátylek a vůně s ním zůstala každý moment celého dne.

Byl to jeho talisman.

Toho dne se Patrick vydal dolů ulicí jeho milované Paříže, hledajíc dárek pro svou drahou Marianne. Zničehonic ve vzrušení z města zaplněného zvukem houslí, na které hrál slepý muž, hlukem sirén a křikem obchodníků, Patrick ucítil dobře známou vůni. Přicházela od jedné ženy. Stará obchodnice prodávala typické kadidlo z její domoviny.

Patrick instinktivně zastavil u vůně té ženy. Začali si povídat. Francouzi, kteří se na ně dívali, by si mohli myslet, že jsou staří přátelé. Svět kolem Patricka vypadal, že se zastavil, cítil to tak.

Jako modrý pruh, žena začala vyprávět o svém životě, své domovině a vůni kadidla, která zaplnila etiopský vzduch. Pověděla mu, jak bolestné pro ni bylo ztratit svého mladého francouzského manžela.

V té chvíli muž pochopil, co mu jeho srdce již našeptávalo, vůně kadidla ho přivedla zpět k jeho matce. Ta žena byla tou, která ho opustila, ale i tou ženou, která na něj dohlížela, aby si byla jistá, že je v pořádku. Patrickova matka mu řekla, že mu vždy byla tajně nablízku, nehmatatelně jako vítr, nehmatatelně jako vůně. Přesto tak skutečně.

Náhle to objetí, tak intezivní, tak skutečné, tak vzrušující

Morph zreprodukoval vůni toho objetí, nádhernou směs francouzského šampaňského a nejlepšího etiopského kadidla, vůni, která vás oživí.


Recenze

S vůní je spojen příběh jistého Patrika, jemuž v dětství zemřel otec. Jeho matka ho opustila a vrátila se zpět do svého rodného města Axum v Etiopii a chlapce tak vychoval jeho dědeček. Když dospěl, získal vysněnou práci u renomovaného výrobce šampaňského, jehož vůni si tak zamiloval, že se jím i voněl. Jednoho dne pak v Paříži hledal dárek pro svou milovanou Marianne a najednou zacítil známou vůni. Byla to vůně etiopského kadidla, které prodávala jedna starší žena. Patrik se s krajankou zapovídal. No a asi si domyslíte, že nakonec zjistil, že prodavačka kadidla není nikdo jiný než jeho matka.

Vůně se tedy snaží zachytit objetí šampaňského a kadidla a daří se jí to velmi dobře. Kadidlo je samo o sobě mramorové, kořeněné drceným černým pepřem. Zahřívá ho až příjemně živočišný kmín s hřebíčkem a kašmírovým dřevem. Hloubku přináší i zemité tóny pačuli. Ale je to právě šampaňské, které kadidlu dodává jiskřivou svěžest, že nepůsobí vůbec těžkopádně. Základ je pryskyřičnatě ambrový, oslazený vanilkou a jemným bílým pižmem. Bohužel mám s touhle orientálkou podobný problém jako s Fate Woman. Nedělá kolem mě ten potřebný obláček, i když jinak drží celkem slušně.