Registrace
 
 
 
 

Morph - Nudo, 1912 100 ml

Morph - Nudo, 1912 100 ml
Morph - Nudo, 1912 100 ml
 
 

Morph Nudo, 1915 100 ml - Orientální niché parfémovaná voda unisex (Eau de parfum).

Cena s DPH 3 490 Kč
Skladem 2 ks

Zítra u Vás nebo na pobočce

množství 
 
 
Kategorie: UNISEX parfémy
Kód: 604
Záruka:
Výrobce: Morph
 
 

Příznaky vůně

Kadidlo, citrusové tóny, květiny


Popis Vůně

Byla to směs dvou světů: duchovního a světského.

Nudo je perfektním spojením kadidla a vzpomínkou na vůni rostliny coca, reprodukovanou v laboratoři.

Když jsem Lolu potkal poprvé, byl jsem fascinován jejím něžným pohledem. Kontrastoval s jejími 38letými vráskami a tvrdostí jejích slov. Chtěl jsem se dotknout jejího srdce mluvením o dědečkovi, její zemi a mojí vášni.

Přineslo to užitek, změnila svůj postoj během naší třetí schůzky. Tehdy Lola přinesla malou lahvičku, která byla uložena ve staré pokladničce. Ten odér vstoupil duše, byl tak známý. Nikdy jsem na tu vůni nezapomněl.

Lola zavřela malou lahvičku a začala povídat. Její dědeček byl Kolumbijec, emigroval do USA v prvních letech 20. století. Byl to prostý kolumbijský rolník, který byl z Bogoty zvyklý pracovat a přitom žvýkat lístky koky. Snil o štěstí, jehož za hranicemi dosáhne. V té době koka nebyla zakázaná.

Byla to povzbuzující a magická substance. Byla využívaná pro posilující lektvary. Na jednu stranu tyto lektvary byly elixíry, schopnými dodat energii těm, kdo je užívali, na druhou stranu zajišťovaly jejich výrobcům hromadu peněz. Nazýval tento lektvar Nudo (nahý), jako kolumbijské hory nedaleko jeho domoviny.

Když Lola mluvila o životě svého dědečka, začal jsem přemýšlet o mnoha věcech…tak pronikavá vůně, ten pocit pohody. Lola mě pochopila a uklidnila.

Několik let po té, co dědeček tento lektvar vytvořil, byla koka zakázaná. Byl zoufalý. Náhle do jeho života vstoupila Kate. Jejich spojení bylo doslova magické.

Byli tak odlišní. Lolin dědeček byl veselý člověk, který přišel ke jmění díky kokovému elixíru, zatímco Kate byla irská katolická dívka z dobrého rodu. Její dědeček říkával, že nikdo není dokonalý.

Jednoho březnového večera se rozhodl jí ukázat svůj sklad s 1000 lahvičkami Nudo. Kate došlo, že ta vůně jim vydělá jmění. Přivoněla si k ní. Její mozek nemohl té vůni odolat. Byla to nezapomenutelná vůně. Kate zapálila kadidlo, jak byla zvyklá, když hledala odpovědi.

Jeho pronikavá a přesvědčivá vůně naplnila vzduch. Kate našla svou odpověď, přidala do elixíru trochu kadidla a obě aroma se spojila. Byl to zázrak.

Kate dodala životu Lolina dědečka dotek věčnosti. Bylo to jako spojení dvou světu: církevního a světského. Dohromady byli dokonalí.

Vůně šla na odbyt jako teplé koláče. Potom se Lolin dědeček vrátil zpět do Kolumbie, kde se odehrávala válka. Kate ukončila prodej vůně a rozhodla se na něj počkat. Ale už se nikdy nevrátil.

„Tohle je poslední lahvička. Jakmile bude prázdná, bude i po vzpomínkách. To je důvod, proč jsem se rozhodla vyprávět ti tento příběh. Nesmíš na něj zapomenout.“ V Loliných očích se objevily slzy, když mi dovyprávěla svůj rodinný příběh. Pak se na mě usmála, otevřela pokladničku a tu poslední lahvičku mi dala.

„Možná měl můj dědeček pravdu. Tahle poslední lahvička potřebuje dosáhnout dokonalosti.“ Díky tomuto daru, Morph byl schopen věrně reprodukovat vůni Loliných předků, založené na koce a kadidlu. Mix církevních a světských prvků, tato magická směs je schopná posunout váš život přes okraj.


Recenze

Tuhle vůni ocení hlavně milovníci klasického, lehce štiplavého kostelního kadidla. Zde je  osvěžené citrusy a lehce podbarvená květinami a vanilkou.